Uroda i zdrowie -

Aerobik cwiczenia

uroda-zdrowie.org


aerobik jest formą aktywności sprawnościowo-zdrowotnej opartej na intensywnej wymianie tlenowej. Działa pozytywnie na wydolność układu sercowo-naczyniowego, wzmacnia aparat mięśniowy, podnosi sprawność ogólną, przyczynia się do wzrostu wytrzymałości i wydolności kondycyjnej, oraz pomaga w uzyskaniu zgrabnej sylwetki ciała.

Obecnie aerobik, prócz nazwy, ma niewiele wspólnego z dawnym aerobikiem. Niektóre zajęcia bazują na najnowszych osiągnięciach nauk, które zajmują się sportem. Dlatego przywróciło to aerobikowi opinie treningu o działaniu zdrowotnym, który zapewnia efektywność i gwarantuje bezpieczeństwo ćwiczącemu.
W profesjonalnych klubach fitness prowadzone są zajęcia zróżnicowane i uzależnione od potrzeb i celu, jaki chcemy osiągnąć na:

- Wzmacniające układ krążenia, nastawione są na kształtowaniu wytrzymałości, zapewniające poprawę kondycji oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Uczestnicy wykonują układy choreograficzne, których instruktor uczy wprowadzając kolejno nowe kroki i używając dobrze przemyślanej metody ich nauczania. układ choreograficzny jest dopasowany do odpowiedniego poziomu zaawansowania i umiejętności uczestników lekcji tak, żeby każdy ćwiczący był w stanie go bez żadnych problemów wykonać.

- Kształtujące siłę lub też wytrzymałość siłową, wzmacniające układ mięśniowy, pozwalające na modelowanie sylwetki na przykład BODY SHAPER, BODY TONING, CIRTUIT TRAINING (trening obwodowy), również lekcje, w czasie których pracujemy nad wybranymi partiami ciała (na przykład mięśni brzucha), polegającymi na wzmacnianiu ich. Choreografia jest ograniczona przeważnie do rozgrzewki, a częścią główną są odpowiednio dobrane ćwiczenia wzmacniające poszczególne mięśnie czy też całe grupy mięśniowe.

- Zajęcia mieszane, w których choreografia (część kondycyjna) przepleciona jest w różnych proporcjach z ćwiczeniami wzmacniającymi. Do tego rodzaju zajęć zaliczamy:STEP, TBC (Total Body Conditioning), INTERVAL TRAINING (trening interwałowy, gdzie na przemian występują części kondycyjne o niskiej i wysokiej intensywności, z tym, że te bardziej intensywne trwają dłużej), także AQUA AEROBIK, czyli aerobik w wodzie, w trakcie którego często używane są specjalne pasy wypornościowe czy też obciążniki.


 


Tematy: